Sledujte nás na:
 • sk
 • en

Sú zubné implantáty naozaj najlepším riešením pri strate zuba?

Strata zubov môže mať zdrvujúce následky, či už emocionálne alebo profesionálne, avšak okrem týchto problémov prináša aj zlý fyzický vzhľad, nízke sebavedomie, stratu schopnosti žuvania alebo poruchy artikulácie.

Fixné mostíky a snímateľné protézy sú jednou z možností, avšak nie vždy najlepším riešením. V našej zubnej klinike používame metódy a technológie najvyšších štandardov, aby bol váš pobyt v zubárskom kresle čo najmenej bolestivý, a samozrejme, konečný výsledok funkčný, estetický a trvalý.

Zubné implantáty

Naše zubné implantáty patria medzi tie najkvalitnejšie na svete – majú aktívny bio povrch, ktorý výrazne skracuje čas hojenia na polovicu a percento úspešnosti je viac ako 99%.

Čo sú zubné implantáty?

Implantát je náhrada zubného koreňa, ktorá sa vsadí priamo do sánky alebo čeľuste tam, kde bol predtým koreň zuba. Predstavuje trvalé a dokonale funkčné, ale aj estetické riešenie. Implantát má dlhodobú životnosť.

Zubné implantáty - naozaj najlepšie riešenie pri strate zubov?

Výhody zubných implantátov

Zubné implantáty prenášajú žuvacie sily na čeľusť a sánku, a tým zastavujú úbytok kostnej hmoty, čo je typické pri chýbajúcich zuboch. Avšak, tradičné možnosti liečby tieto výhody neposkytujú.

 • V porovnaní s tradičnou metódou koruniek a mostíkov si zubné implantáty nevyžadujú obrúsenie zdravých zubov, ktoré by tak museli slúžiť ako podpery.
 • Implantáty obnovujú schopnosť žuvania, vďaka čomu budete zas môcť konzumovať svoje obľúbené jedlá a rôznorodú stravu.
 • Zubné implantáty vylepšia váš vzhľad. Budete mať pocit, akoby to boli vaše vlastné zuby, navyše tak budú aj vyzerať.
 • Zvýšia vaše sebavedomie a zlepšia artikuláciu.
 • Či už vám chýba jeden alebo celý rad zubov, skoro určite pre vás existuje plán liečby so zubnými implantátmi, ktorý vám navráti úsmev.
Technológie náhrady zubov Zubná protéza (čiastočná alebo úplná) Mostík Zubný implantát
Životnosť 5-7 rokov 7-10 rokov Doživotne
Zachovanie zdravia susedných zubov Áno Nie Áno
Prenos sily na Susedné zuby/ďasná Susedné zuby Kosť
Prevencia úbytku kostnej hmoty a zachovanie vzhľadu tváre Nie Nie Áno
Vyžaduje si pravidelné úpravy Áno Áno Nie
Zrýchlenie úbytku susedných zubov Áno Áno Nie

Zdroj: Premium Tooth Replacement, Deutsche Bank, January 26, 2006

Aplikácia zubných implantátov

Aplikáciu zubných implantátov môžeme rozdeliť na 4 fázy:

 • Plánovanie liečby
 • Zavedenie implantátov
 • Umiestnenie koruniek
 • Hygienické udržiavanie

V prvom kroku vám zhotovíme 3 DCT, trojrozmerný snímok, ktorý je dnes už štandardom pri plánovaní liečby implantátmi. Implantát potom zavedieme do kosti a doprajeme vám nejaký čas na hojenie, predtým než naň nasadíme korunku. Permanentné korunky väčšinou nasadíme do implantátov po 3 až 6 mesiacoch od zasadenia, avšak v niektorých prípadoch je možné implantáty okamžite zaťažiť – závisí to od množstva a hustoty kostného tkaniva.

Pre zabezpečenie dlhodobého úspechu bude vašou kľúčovou úlohou dodržiavanie dentálnej hygieny. So správnou starostlivosťou, ktorú vám, samozrejme, v našej klinike trpezlivo vysvetlíme, vám zubné implantáty prinesú celoživotnú spokojnosť.

Ako prebieha cesta od usadenia implantátu až po nový zub? Pozrite si ilustračné video:

Sme klinika, ktorá sa špecializuje len na prvotriednu kvalitu zubného ošetrenia, a preto dokážeme našim pacientom ponúknuť tie najlepšie implantologické služby. A to vďaka našim skúseným lekárom a spolupráci s celoeurópsky uznávanou rakúskou klinikou Implantcare pod vedením Dr. Festenburga Msc. Naše skúsenosti zabezpečia, že vaše zubné implantáty vám doprajú dokonalé úsmevy na veľa-veľa rokov, a našim jediným cieľom je slúžiť vám, vašej rodine a priateľom s najvyššou odbornou starostlivosťou a komfortom pre vaše zubné implantáty.

Zubné implantáty

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa zubných implantátov, kontaktujte nás a my vám veľmi radi poradíme. Sme tu preto, aby sme vám pomohli.

Zdieľaj na sociálnych sieťach: