Sledujte nás na:
  • sk
  • en

Airflow a Perioflow – nenahraditeľný pomocníci dentálnej hygieny

Cieľom dentálnej hygieny je dosiahnuť hladký povrch zuba, vďaka čomu je usadzovanie baktérií a pigmentov oveľa ťažšie. A práve preto Vám chceme prestaviť metódu Airflow a Perioflow, nenahraditeľných pomocníkov dentálnej hygieny. Touto kombináciou nadďasnového a podďasnového čistenia vieme docieliť kompletný estetický a terapeutický účinok.

Airflow – estetické odstránenie nánosov nad ďasnom

Metódu pieskovania zubov môžeme prirovnať k peelingu. Tak ako pri peelingu odstraňujeme nečistoty z pokožky, pri pieskovaní odstraňujeme nečistoty z povrchu zubov. Pigmentové stopy na našich zuboch najčastejšie zanechávajú tabak, káva, čaj, farebné nápoje atď.

Ako to funguje

Pomocou prístroja Air-N-GoAirflow a trysky sa na povrch zuba pod tlakom distribuuje voda s čistiacim práškom. Doménou je, že prenikne aj na miesta, kde sú iné metódy čistenia prikrátke.

Indikácia

Pre všetkých pacientov, ktorí sa túžia zbaviť nežiaducich pigmentácií. Taktiež je vhodné absolvovať Airflow pred bielením zubov, čo zabezpečí lepšiu absorbciu aktívneho bieliaceho gélu.

airflow-2Po zákroku odporúčame našim pacientom približne dve hodiny nekonzumovať jedlá a nápoje obsahujúce pigmenty. Po túto dobu je taktiež vhodné obmedziť fajčenie. Tak dosiahneme maximálny a dlhodobý efekt žiarivého úsmevu.

 

Perioflow– terapeutické odstránenie nánosov pod ďasnom

Najmodernejšia technológia odstránenia povlaku z podďasnového /subgingiválneho/ priestoru. Toto ošetrenie nasleduje po ultrazvukovom čistení a mechanickom dočistení zubných nánosov pomocou kyriet.

Ako to funguje

Pomocou prístroja Air-N-GoPerio s ergonomicky predĺženou koncovkou sa špeciálny glycínový prášok zmiešaný s vodou a vzduchom pod tlakom dostáva až na dno parodontálneho vačku, kde eliminuje patogénne baktérie. Glycínový prášok zamedzuje rastu baktérií, čím sa súčasne inhibuje tvorba zubného plaku. Vďaka tomu vytvárame priestor k efektívnejšej regenerácii tkanív. Navyše na rozdiel od iných práškov sú jeho zrnká guľaté, čím sa potláča riziko poškodenia povrchu koreňa zuba a okolitých tkanív.

Indikácia

Tento spôsob odstránenia biofilmu je vhodný nie len u pacientov s parodontitídou, ale aj pre pacientov s implantátmi a fixnými náhradami (korunky, mostíky). Ošetrenie je možné opakovať každé štyri mesiace, respektíve individuálne podľa potrieb pacienta.

Ak si myslite, že tento typ ošetrenia by bol vhodný aj pre Vás, neváhajte nás kontaktovať. Naša dentálna hygienička Vám ochotne poradí, aké riešenie by bolo pre Váš hollywoodsky úsmev tým najlepším ☺

Zdieľaj na sociálnych sieťach: